Čus, my jsme kapela SakraMejdlo!

Já, Vendy, Emilka a Jáňa jsme byly už dlouho dobrý kamarádky a všechny jsme uměly na něco hrát. Rozhodli jsme se tak v roce 2014 založit kapelu! Ten nápad nás naprosto nadchnul a s elánem jsme vrhly do plánování. Otázkou ovšem zůstávalo – pod jakým jménem budeme vystupovat? Jednou jsme seděly na zahradě a lámaly si nad názvem kapely hlavu. Najednou se se mnou propadla houpačka a já zakřičela ty naše dvě osudový slova „sakra mejdlo!“ – a v tu chvíli bylo jasno!

S holkama jsme chtěly hrát vždycky spíš tvrdší hudbu, ale nebudeme si nic nalhávat, s klavírem, španělkou a flétničkou to moc nešlo. Začínaly jsme s hity Peklo, Pohádky nebo Vaření, po koncertech a školních vystoupeních. To byly pecky! I když zpětně spíš smějeme. Každopádně tyhle první zkušenosti jsou pro nás naprosto zásadní a taky jsme díky nim poznaly spoustu skvělých lidí!

Jenže co se nestalo, čtyři holčičky vyrostly, k tomu odešla Jáňa a my se najednou zasekly na místě. Chtělo to změnu a dodat naší tvorbě větší šmrnc. A tak jsme přibraly do kapely nového člena –skvělýho bubeníka Vítka, kterej je sice nejmladší z celý kapely, ale na bicí vážně válí! Co ale naší kapelu definitivně nakoplo, byl příchod kluků v létě 2018 – kytaristy Filipa a Andreje, a baskytaristy Petra.

Máme za sebou pár koncertů v novém uskupení a určitě nás brzo čekají nějaký další. Takže doufáme, že se na nich potkáme!

Čau SAKRÁČI!!

Za SakraMejdlo Verča

Čus, já jsem Verča, je mi 14 a jestli si myslíš, že na klavír jde hrát jen Mozart a Bach tak se SAKRA pleteš. Protože v SakraMejdlu najdeš i klavíristku, co hraje na klavír Nirvanu. Sice za tim klavírem skoro nejsem vidět, ale když skládám novej song, tak se sousedi vážně nenuděj.

Jmenuju se Vendy, je mi 14 let a v naší kapele zpívám a hraju na kytaru. Už od malinka se věnuju hudbě. Hrála jsem na flétnu a pak začala na kytaru, no a teď mi přibyl ještě klavír. Poslouchám třeba Black Sabbath, Iron Maiden, Nirvanu, a z těch českých Hudbu Praha – to je srdcovka.

Čau moje jméno je Vít Kachlík. Je mi 11 a jsem bubeníkem v kapele SakraMejdlo. Na bubny hraju asi přes 4 roky. Bydlím na malé vesničce u Benešova. Moje oblíbené kapely jsou Nirvana, Rybičky 48, Škwor a Kabáti. Můj hlavní sport je motokros ale musím uznat, že to k sobě moc neladí.

Ahoj, jsem Filip. Je mi 19 a na kytaru (a ukulele) zahraju prej úplně všechno. Lidé mě zdraví heslem “Ahoj borče” – to jsem já. Kytaru mám tak nízko, že na ni skoro nedosáhnu. Nejsme přeci Beatles… Nejradši mám, když se v hospodě až do rána hraje na kytary, anebo na vodě večer u táboráku.

Ahoj, já jsem Andrej. Bude mi 19, ale moc se na to necítím. Na kytaru hraju asi čtvrtým rokem, ale zvládám hrát i na piano. Dá se říct, že hudbou žiju. V žánrech se moc neomezuji a co se dá poslouchat, to poslouchám. Nejraději mám však metal, punk mi samozřejmě taky nevadí.

Jsem Matěj a je mi 19 let.

KONTAKT

contact-img

MANAŽER KAPELY

Viktor Liška

TELEFON

+420 776 580 584

E-MAIL

vikiliska@gmail.com
Scroll to top